من خودم را دوست دارم
با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

خودم را بیشتر دوست داشته باشم

 

واقعا چقدر خودت را دوست داری؟!؟!؟!

تا خودت را دوست نداشته باشی نمی تونی دیگران را دوست داشته باشی؟! چطور می تونیم به دیگران کمک کنیم وقتی خودمون شاد، سلامت، پرانرژی و ثروتمند نیستیم؟تا وقتی نتونیم خودمون را دوست داشته باشیم نمی تونیم دیگران را دوست داشته باشیم؛ حتی اگر بخوایم !!!(یه کور نمی تونه عصاکش یه کور دیگه بشه)

 دوست داشتن خودمون کاری نیست که یک بار اتفاق بیافته و لحظه ای باشه، یه فرآینده که همیشگی و بی انتهاست.

از خودم شروع میشه:

از در آغوش گرفتن خودم- از محبت کردن به خودم- از پذیرش خودم- از ارزش قائل شدن برای خودم- از احترام به خودم و کلی ازهای دیگه…………… و آخرش هم به خودم ختم میشه.

واقعا چجوری می تونم خودم را بیشتر دوست داشته باشم؟!?!

۱-به خودم برسم و همیشه آراسته و مرتب باشم :وقتی شما به خودتون می رسید و محیط زندگی و کارتون را تمیز و مرتب نگهداری می کنید یعنی خودتون را دوست دارین.

آراسته و مرتب بودن

۲-خودم برای خودم گل بخرم: تا حالا چند بار رفتین گل فروشی و فروشنده پرسیده برای چه مناسبتی و برای چه کسی میخواید گل بخرید؟ و شما جواب دادین: مناسبت خاصی نیست، برای خودم میخوام گل بخرم. محبت کردن به خودمون برامون غریب و ناآشنا نباشه.

خودم برای خودم گل بخرم

۳-برای خودم غذای خوب درست کنم و از خودم خوب پذیرایی کنم. عادت و باور اشتباه اینکه همیشه برای مهمان غذای خوب و تدارک خوب می بینیم را دور بریزیم و یادمون باشه مهم ترین شخص زندگی مون خودمون هستیم.

از خودم خوب پذیرایی کنم

تازه خوری و اصول تازه خوری

۴-روزم را با عشق شروع کنم، نه با فضای مجازی! 

 صبح را با موزیک مورد علاقه خودمون  و یه سفره صبحانه سرشار از عشق شروع کنیم. برای خودمون زمان بزاریم و به خودمون احترام بزاریم. از فضای مجازی برای رشد و پیشرفت خودمون استفاده کنیم نه برای سرگرمی و فرار از حل مسائل مون!

روزمون را با عشق شروع کنیم نه با فضای مجازی

۵-با کسانی در ارتباط باشم که شاد، پرانرژی، مثبت و موفق هستند. وقتی کسانی را برای ارتباط انتخاب می کنید که دارای سلامت روح هستند و به شما آسیب نمی زنند و شما را آزرده خاطر نمی کنند یعنی خودتون را دوست دارین.

با افراد شاد در ارتباط باشیم

۶-زمان هایی را به تنهایی خودم اختصاص بدم و از تنهایی خودم لذت ببرم. این کار نهایت احترام به خودتون هست. وقتی از تنهایی خودتون لذت می برید یعنی خودتون را دوست دارین و برای داشتن احساس خوب به عوامل بیرونی وابسته نیستید.

از تنهایی خودت لذت ببر

۷-بتونم به راحتی از خودم تعریف کنم و نکات مثبت خودم را بیان کنم. یادمون باشه کسانی که از عزت نفس و اعتماد به نفس بالایی برخوردارن می تونن از خودشون تعریف کنن و ویژگی های مثبت خودشون را بیان کنن.

تعریف و تمجید از خودم نشانه عزت نفس بالاست

۸-از افراد منفی، بدبین و با انرژی منفی دوری می کنم و کسانی را برای ارتباط انتخاب می کنم که موفق و شاد هستند. چون من خودم را دوست دارم.

از افراد منفی دوری کنید

۹-خودم را همین طوری که هستم دوست دارم و نیازی به تایید دیگران ندارم. پس نیازی به آرایش و پوشش های عجیب و غریب برای جلب توجه دیگران ندارم؛ یادمون باشه این مورد را با آراستگی و رسیدن به خودمون اشتباه نگیریم.

خودم را دوست دارم

۱۰-برای خودم و زندگیم هدف دارم، وقتی خودم را دوست دارم درگیر روزمرگی نمیشم و روزم را به بخش های مختلف تقسیم می کنم و به همه اهدافم و ابعاد زندگیم اهمیت میدم و رسیدگی می کنم. 

داشتن هدف در زندگی

امیدوارم مطالب براتون مفید و کاربردی بوده باشه و برای خودم امیدوارم که بتونم متعهدانه بهشون عمل کنم، مشتاق خوندن نظرات تون هستم.

به نظر شما کسایی که خودشون را دوست دارن چه ویژگی های دیگه ای دارن که تو این لیست نیومده؟!

 

با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
فریبا کرمی
فریبا کرمی هستم مدیر وبلاگ ایت نت به تولید محتوای کاربردی و رفع دغدغه های روزانه در حوزه غذا و آشپزی و سبک زندگی سالم علاقه دارم.

  طرز تهیه فلافل

  مقاله قبلی

  غذاهای مانده چه ضررهایی داره؟! و اصول نگهداری غذاهای مازاد از مصرف هر وعده غذایی چیست؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید