با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

شاید اگر یکم با دقت بیشتری اطرافیان مون را ببینیم متوجه میشیم کسانی که انرژی مثبتی دارند و خوش رو هستند کمتر بیمار می شوند ولی در عوض کسانی که سطح انرژی شون پایین هست یا همیشه غر می زنند یا عصبانی و خشمگین هستند بیشتر بیمار می شوند

و جالب تر اینکه آدرس همه ی مطب پزشکان و آزمایشگاه ها و داروخانه ها را دقیق دارند.

واقعا تاثیر ذهن بر جسم چی هست؟! چقدر این خشم و عصبانیت و کینه باعث بروز دردهای جسمی و بیماری می شود؟!

بهترین راه برای شاد بودن ؟

 

 واقعیت اینه که افکار و احساسات ما روی بدن ما به شدت تاثیرگذارند، به محض اینکه افکار ما منفی می شود جسم ما شروع می کنه به بیمار شدن و واکنش نشان دادن، همون طوری که همه مون تجربه کردیم به محض اینکه از موضوعی ناراحت میشیم و افکارمون منفی میشه، سردرد می گیریم، معده درد می گیریم و به شدت افت می کنیم. ولی مواقعی که شاد بودید، آرامش داشتید و احساس خوبی داشتید، حتی اگر درد جسمی هم وجود داشته را فراموش کردین! درواقع بیماری وقتی اتفاق می افتد که بدن از حالت طبیعی و نرمال خودش خارج شده باشه. مثلا در مورد سرطان سلول ها دارن به شکل غیر منتظره ای میتوز می کنند(سرطان یعنی تکثیر بیش از اندازه ی سلول ها)، در واقع یعنی بدن از مسیر طبیعی خودش خارج شده. افرادی که حالشون خوبه افرادی که شاد هستن افرادی که عشق می ورزند به جهان همیشه سالم اند، همیشه در حالت طبیعی خودشون هستند. واقعا چکار کنیم که بدن مون از مسیر طبیعی خودش خارج نشه؟!

امروز چند تا از موارد ذهنی که روی جسم تاثیر می گذارد را با هم یاد می گیریم:

۱-نیاز به محبت و جلب توجه  

نیاز به محبت و جلب توجه

شاید براتون عجیب باشه ولی بیشتر بیماری هایی که افراد دچارش می شوند به دلیل نیاز به جلب توجه و محبت دیگران و برانگیختن احساس ترحم دیگران هست، وقتی افراد از لحاظ عاطفی خلأ دارند و نیاز دارند که اطرافیان شون مثل خانواده یا شریک عاطفی شون بهشون توجه و محبت بیشتری کنه، ناخودآگاه بیمار می شوند و دچار مسائل و دردهای جسمی می شوند تا محبت و توجه دیگران را دریافت کنند، بازم تاکید می کنم این اتفاق کاملا ناخودآگاه و ناآگاهانه رخ میده. باید قائم به ذات باشید، نه قائم به غیر! خودتون را دوست داشته باشید، برای خودتون ارزش قائل باشید، از تنهایی خودتون لذت ببرید و با خودتون در صلح باشید.

۲-خشم و کینه 

خشم و کینه

یکی از مهم ترین عوامل بیماری های جسمی و مسائل جسمی داشتن خشم و کینه نسبت به افراد هست، وقتی شما از افراد تنفر دارید و نسبت بهشون کینه دارید ارتعاش این افکار و احساسات منفی باعث میشه دچار مسائل جسمی حتی سکته های قلبی شوید. باید بتونید ذهن تون را از افراد خالی کنید و به آرامش کامل برسید. برای اینکه بتونید افراد را ببخشید و ذهن تون را خالی کنید یادتون باشه که وقتی شما از افراد کینه دارید در واقع دارید به خودتون آسیب می زنید نه به دیگران، پس اگر خودم را دوست دارم و برای خودم ارزش قائل هستم ذهنم را از مسائل و مواردی که باعث میشه آرامشم و احساس خوبم را از دست بدم خالی می کنم.

۳-تامین غذای روح و غذای جسم 

مدیتیشن

۲ تا نکته ی مهم : غذای روح و غذای جسم 

غذای روح تون را میدید؟! چجوری به مسائل روحی روانی تون رسیدگی می کنید؟ چقدر در طول روز زمان میزارید برای غذای روح تون؟چقدر از اخبار و حوادث منفی دوری می کنید؟ با چه افرادی در ارتباط هستید؟ چقدر زمان را به تنهایی خودتون و بودن با خودتون اختصاص میدید؟ چقدر زمان میزارید برای کتاب خوندن ؟

اینا همه  غذای روح و روان شماست. وقتی زمانی را به خودتون اختصاص میدید و از تنهایی خودتون لذت می برید، وقتی اطراف تون را با افراد با سطح انرژی مثبت و به دور از افراد منفی پر می کنید، وقتی کتاب می خونید و مطالب آموزشی در زمینه ی های روانشناسی و رشد شخصی خودتون را دنبال می کنید روح و روان شما تغذیه میشه و از شما فردی قوی تر و به دور از خلأ عاطفی می سازد که ارتباط مستقیم داره با سلامت روانی و جسمانی شما.

تغییر الگوی تغذیه ات در ایت نت

تغییر الگوی تغذیه در ایت نت

غذای جسم و سبک زندگی شما : غذاهای سالم، طبیعی و ارگانیک به شما کمک می کند جسم قوی تری داشته باشید. وقتی از غذاهای سالم و خونگی استفاده می کنید و مواد غذایی کنسرو شده و فست فودی و دارای مواد افزودنی و مواد نگهدارنده را از برنامه ی غذایی تون حذف می کنید، بدن سرحال تری دارید و ارتعاش های قوی تری را ارسال می کنید، در برنامه غذایی تون و سبد خریدتون  مواد غذایی سالم، طبیعی، خونگی و ارگانیک را قرار بدید، بهتره پول مون را صرف خرید مواد غذایی ارگانیک، طبیعی و سالم و خوشمزه کنیم تا صرف هزینه های دارو و درمان! شما انتخاب می کنید سبک زندگی خودتون و کیفیت زندگی خودتون را. 

۴-افکار و احساسات منفی

 

افکار منفی

همه ی ما این مسئله  را تجربه کردیم که وقتی از موضوعی ناراحت میشیم و افکار و احساسات مون منفی میشه سر درد می گیریم، معده درد می گیریم، دندان درد می گیریم و دردهای جسمی میاد سراغ مون، یا خیلی وقت ها که به پزشک مراجعه می کنیم برای مسائل جسمی مون بهمون میگه مسائل شما ریشه ی عصبی و روانی داره و تنها راهش اینه که بتونی استرس و اضطراب خودت را کنترل کنی

یا براتون پیش اومده که دردهای جسمی داشتید ولی وقتی وارد یه محیط شاد شدید و احساس تون خوب شده کلا درد جسمی تون را فراموش کردین و خوب شدین، اینا همه به خاطر تأثیری هست که عواطف و احساسات و افکار ما بر روی جسم ما می گذارد. در طول روز بیشتر در مورد چه موضوعاتی صحبت می کنید و به چه مسائلی توجه می کنید، اگر  روزانه دارید اخبار و حوادث مربوط به بیماری ها و علائم و عوارض شون را دنبال می کنید، طبیعتا بعدش دنبال همون علائم در بدن خودتون می گردید و ناخودآگاه به سمت خودتون اون بیماری یا مسئله را جذب می کنید. پس به هیچ عنوان از رسیدگی به مسائل ذهنی و روانی خودتون غافل نشوید و تغذیه ی مناسب روح و جسم تون جز مهم ترین اولویت های زندگی تون باشه.

تأثیر عوامل روحی و روانی و احساسات و عواطف را فراموش نکنید و  برای تغذیه ی روح خودتون زمان بگذارید، خودتون را بشناسید و بر اساس شناختی که از خودتون دارید سبک شخصی زندگی خودتون را انتخاب کنید. اگر مطالب براتون مفید و کاربردی هست می تونید برای دوستان تون به اشتراک بگذارید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

۸ راهکار افزایش ایجاد انگیزه برای کاهش وزن و پایبندی به اصول برنامه غذایی

مقاله قبلی

چطور استرس را مدیریت و کنترل کنیم؟!

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

بیشتر در تغذیه سالم